Ювентус шокира Тотнъм

Ювентус елиминира Тотнъм от Шампионската лига, след като стигна до запомнящ се обрат с 2:1 на „Уембли“ и с общ резултат 4:3 се класира за 1/4-финалите.

„Шпорите“ доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено взеха аванс с гол на Сон Хюн-Мин (39′), а гостите повече от час не успяваха на нанесат точен удар. Въпреки това Гонсало Игуаин поведе „бианконерите“ към обрат, постигнат за по-малко от три минути. Аржентинецът изравни в 64-ата, а в 67-ата асистира на Пауло Дибала за крайното 1:2. В последната минута и гредата помогна на Юве след удар с глава на Хари Кейн. Така Тотнъм стана първият английски отбор, който е елиминиран в ШЛ през този сезон.

В 38-ата минута Сон се измъкна за пореден път, но стреля покрай целта. Минута по-късно обаче кореецът отново се озова на стрелкова позиция и не сгреши. Защитата на италианците беше хваната неподготвена, Трипър намери Сон на далечната греда и нападателят с №7 се разписа.

През първите 45 минути „Ювентус“ не успя да отправи нито един точен удар и не принуди Юро Лорис да прави спасяване.

След почивката ситуацията не се промени драстично и „Тотнъм“ продължи да доминира. Положението обаче изнерви футболистите на „Ювентус“, чиито грубости зачестиха. В крайна сметка по-агресивното поведение на „бианконерите“ свърши работа, защото изведнъж положенията за домакините секнаха.

Час след началото на мача гостите показаха признаци, че се събуждат, когато шут на Дибала мина встрани от целта. Четири минути по-късно защитата на „Тотнъм“ не си взе поука и изпусна Игуаин при елементарно положение.

Попадението за „Ювентус“ шокира домакините и три минути по-късно те инкасираха още едно. Този път Игуаин влезе в ролята на асистент, извеждайки Дибала зад защитата и за №10 на „Ювентус“ не беше проблем да промени статуквото в двубоя.

Усетили, че няма какво да губят „шпорите“ се хвърлиха в атаки, но най-добрата възможност Джорджо Киелини се отличи в прекрасна намеса, избивайки топката пред погледа на Кейн.