Ювентус бе на прага на сензацията

Отборът на Реал Мадрид се промъкна през иглени уши, за да достигне до 1/2-финала в Шампионската лига.

„Белият балет“ загуби с 1:3 реванша с Ювентус на своя „Сантиаго Бернабеу“, но с общ резултат 4:3 продължава напред в турнира. Мадридчани се добраха до следващата фаза буквално в добавеното време на двубоя, когато получиха много дискусионна дузпа в своя полза, а Кристиано Роналдо реализира безпощадно.

Джанлуиджи Буфон пък бе изгонен с директен червен картон за оспорване на съдийското решение.

Преди това Ювентус бе на прага на сензацията, вкарвайки три безответни гола, дело на Марио Манджукич във 2-ата и 37-ата минута, и на Блес Матюиди в 61-ата минута. Италианският шампион днес показа истинската си класа и може много да съжалява, че напуска турнира по такъв начин, но пък стана първият отбор с три победи над Реал на неговия стадион.

Ювентус поведе още с първата си атaка в мача. Сами Кедира напредна отдясно и с меко центриране сложи топката на главата на Марио Манджукич, който отблизо нямаше как да сгреши и вкара за 0:1.

В 37-ата минута Стефан Лихтщайнер получи отдясно, напредна и центрира за Манджукич, който отново надскочи прекия си пазач и вкара за 0:2.

В 61-ата минута вратарят на домакините стана грешник за своя отбор. Дъглас Коща центрира остро, костариканецът не успя да улови топката и я подари на Блес Матюиди, който вкара в опразнената врата.

В последната минута на добавеното време драмата стана пълна. Съдията Майкъл Оливър даде доста спорна дузпа за нарушение на Меди Бенатия срещу Лукас Васкес, а Джанлуиджи Буфон бе изгонен с червен картон заради оспорване. Роналдо пък изпълни безпощадно наказателния удар и с този гол класира отбора си напред в турнира. Това е негов рекорден 11-ти пореден гол в турнира.