Хубчев vs. Стоилов

Националният ни отбор започна годината със загуба от Босна и Херцеговина (0:1), а днес има възможност да се реваншира, като победи водения от Станимир Стоилов Казахстан.

Приятелският мач ще се играе в унгарския град Фелчут от 19:00 часа /пряко по БНТ HD/. Очаква се селекционерът Петър Хубчев да заложи на различен състав и различна схема, след като преди няколко дни в Разград опита вариант с трима защитници.

Най-вероятно нашите ще действат в 4-2-3-1, като на вратата ще застане Божидар Митрев, централна двойка бранители ще са Николай Бодуров и Васил Божиков, а Цветомир Панов и Петър Занев ще са на двата фланга в защитата.

В средата на терена се очаква да започнат Симеон Славчев и Георги Костадинов, а Тодор Неделев, Георги Миланов и капитанът Ивелин Попов ще действат зад изнесения в предни позиции Спас Делев.

С отбора не замина Кирил Десподов, който ще помогне на младежите срещу Словения утре. Андрей Гълъбинов пък е контузен.

Срещу Босна и Херцеговина „трикольорите“ изиграха доста добро първо полувреме, в което пресираха съперника и направиха няколко интересни комбинации в атака. Хубчев иска да види същата агресия, но и повече прецизност в завършващата фаза.

В дебюта на Станимир Стоилов начело на Казахстан бившата съветска република записа престижна победа като гост на Унгария. Почеркът на българския специалист веднага се усети и отборът му показа завидна дисциплина в защита. Атаките на казахстанците се развиваха на висока скорост, а това може да затрудни сериозно нашите футболисти.

Мъри ще е първият българин, който се изправя като треньор срещу националния ни отбор. Той призна, че двубоят днес би бил по-емоционален за него, ако не беше с приятелски характер, но в случая няма да е тъжен, независимо от резултата.

Стоилов почти сигурно ще пусне трима нападатели в лицето на Сейдахмет, Муртазаев и Кижниченко.

България и Казахстан имат един мач помежду си. Преди малко по-малко от 5 години „лъвовете“ спечелиха с 2:1 в Алмати, а головете отбелязаха Георги Илиев и Ивелин Попов. Освен Попето, в състава от онзи двубой са останали Пламен Илиев, Станислав Манолев и Спас Делев.

166 коментара по статията

  1. ма теленцата болят ли ги трътките от вчерашната победа на България над любимия им мъди стерилоф :)))))))) Добро утро!

  2. ИЗВАДКИ ОТ ДНЕВНИКА НА ДВЕГОДИШЕН

    "08:10 Залях килима с одеколон. Мирише прекрасно. Мама се ядоса. Забраниха ми одеколона. ...
    8:45 Хвърлих запалката на татко в кафето. Натупаха ме по дупето.
    09:00 Пих ракия. Забраниха ми ракия.
    09:15 Пак пих ракия. Забраниха ми да пия.
    09:30 Измъкнах ключа от шкафа. Играх с него. Мама не знае къде е ключа. И аз не знам. Мама се кара.
    10:00 Намерих червило. Рисувах по тапетите. Забраниха ми.
    10:20 Измъкнах куката от плетката на мама. Прегънах я. С втората промуших дивана. Забраниха ми да пипам куките.
    11:00 Принуждаваха ме да пия мляко. Исках ракия. Крещях като разпран. Натупаха ме по дупето.
    11:20 Напишках се в гащите. Натупаха ме по дупето. Забраниха ми да пишкам в гащите.
    11:30 Разчупих цигарите на татко. Вътре има тютюн. Не е вкусен.
    11:45 Преследвах стоножка. С нея стигнахме до оградата. Там намерих буболечка. Беше интересно, но ми забраниха.
    12:15 Ядох ако. Вкусът е изискан, но ми забраниха.
    12:30 Изплюх салатата. Не става за ядене. Забраниха ми да изплювам салата.
    13:15 Време за сън. Не спах. Измъкнах се и седях върху юрганчето. Измръзнах. Забраниха ми да измръзвам.
    14:00 Размишлявах. Осъзнах, че са ми забранили всичко. За какво живеем тогава?!?"
    Автор: ХЕЛМУТ ХОЛТ ХАУС

  3. Ако правителството в България подкрепи останалите от ЕС и САЩ като изгони руски дипломати, ще бъдем принудени да отговорим на „неприятелските действия“. В тази връзка могат да бъдат публикувани документи и доказателства компрометиращи високопоставени български служители и политици. Става дума за действия на лица на високи постове във властта, свързани с проектите „Южен поток“, АЕЦ-Белене и др. Това са предали руски дипломати на служител от българското Министерство на външните работи. Предупреждението е направено неофициално, по време на разговор, а не в писмена форма.

    Май пак ще вдигам кръвно...

        1. Ма не му е за 1ви път. В началото на кариерата си кат вожд на племето викаше на Джон Кери - Джим Кери! :)))

  4. Cpи eт дĸcĸттĸ ĸмблĸми cъбpoxo пeчти poвĸн бpeй eт глoceвĸтĸ нo фĸнeвĸтĸ. H apoйнo cмĸтao пeбĸдитĸл ĸ ĸмблĸмoтo, aeятe ĸ билo нo ĸaипитĸ нo ЦPEM пpĸз 1949 гeдинo c нoдпиc ЦДBH.

    Coзи ĸмблĸмo ĸ пъpвoтo пecтoвĸнo нo eфициoлнитĸ фyтбeлни ĸaипи нo ЦPEM. Pпepĸд aeлĸaциeнĸpи тeвo ĸ пъpвoтo ĸмблĸмo, cлeжĸнo нo ĸaип нo „чĸpвĸния” eтбep, зo aeятe имo дeaoзoтĸлcтвo.

    Aдинcтвĸнe в мoчo cpĸщy Лyдeгepĸц фyтбeлиcтитĸ нo ЦPEM щĸ излязoт нo тĸpĸнo c ĸaипo, aeйтe щĸ бъдĸ изpoбeтĸн cпĸциoлнe зo юбилĸя.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *