Тотнъм размаза Евертън с 6:2

Тотнъм унизи Евертън насред „Гудисън Парк“ в последния мач от 18-ия кръг на английската Висша лига. „Шпорите“ на Маурисио Почетино изнесоха един от най-силните си мачове от началото на сезона, отнасяйки своя съперник с 6:2 като гост. Победата доближи Тотнъм на 2 точки от втория Манчестър Сити, който е с 44. Лидер е Ливърпул с 48. Срещата предложи доста интересни моменти и пред двете врати, но в крайна сметка лондончани стигнаха до убедителния успех.

Началото обаче бе за домакините, които имаха възможността да поведат чрез Тио Уолкът! Бившият играч на Арсенал получи подаване от Калвърт-Люин от левия фланг и от движение засече за 1:0 за Евертън! Последваха няколко атаки пред вратата на „карамелите“, при които Хари Кейн не успя да намери целта. В средата на полувремето все пак Хюн-Мин Сон изравни, макар и по доста късметлийски начин. Футболистът на лондончани се възползва от неразбирателство между вратаря Пикфорд с негов съотборник, открадна топката и я прати в мрежата за 1:1! Попадението донесе допълнително самочуствие на играчите на Почетино, които стигнаха до пълен обрат до края на полувремето чрез попадения на Деле Али и Хари Кейн.

Малко след началото на втората част интригата приключи! Избита топка от наказателното поле попадна на волето на Кристиян Ериксен, който с плътен удар от движение матира Пикфорд за 4:1! Минути след това Гюлфи Сигурдсон отново вдъхна надежда на домакините, че могат да стигнат до чудото с гол за 2:4. С нови попадения на Хюн-Мин Сон и Хари Кейн обаче Тотнъм тотално закопа своя съперник от Ливърпул, побеждавайки с 6:2.