Реал Мадрид докосва финала!

Реал Мадрид спечели с 2:1 първия мач с Байерн (Мюнхен) от 1/2-финала в Шампионската лига.

Белите направи голяма крачка към финала на Шампионската лига след победа с 2:1 срещу „Байерн“ в Мюнхен. Баварците откриха резултата чрез Джошуа Кимих в 28-ата минута, но допуснаха обрат след попадения на Марсело и Марко Асенсио.

„Байерн“ изигра много силно първо полувреме, което обаче се разви по кошмарен начин за домакините. Те пропуснаха отлични шансове да поведат с 2:0, допуснаха изравнителен гол минута преди почивката, а освен това трябваше да извършат две принудителни смени заради контузии.

„Реал“ отстъпваше игрово през по-голямата част от двубоя. Тимът на Зинедин Зидан обаче се възползва от грешките и пропуските на съперника, за да постигне отличен резултат преди реванша на „Сантяго Бернабеу“ на 1 май.

„Реал“ записа рекордна 150-а победа в Шампионската лига. Кристиано Роналдо, който за пръв път през този сезон не успя да вкара гол в най-силния клубен турнир, подобри рекорда за най-много спечелени мачове от един играч. Португалецът вече има 99 – с една повече от дългогодишния вратар на белите Икер Касияс.

„Байерн“ заложи на очакван стартов състав. Свен Улрайх застана на вратата, а пред него действаха Джошуа Кимих, Джером Боатенг, Матс Хумелс, Рафиня, Хави Мартинес, Хамес Родригес, Ариен Робен, Франк Рибери, Томас Мюлер и Роберт Левандовски.

Кристиано Роналдо беше поставен на върха на атака на „Реал“, а Иско и Лукас Васкес – на двете крила. Тони Кроос, Лука Модрич и Каземиро бяха обичайната тройка в центъра на терена, а Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос и Марсело оформиха титулярната четворка в отбрана пред Кейлор Навас.