Преди Наполи – Реал Мадрид

Реал Мадрид е в Неапол с най-доброто, с което Зинедин Зидан може да разполага.

Звездите на тима Кристиано Роналдо и Гарет Бейл пропуснаха победата с 4:1 над Ейбар в Ла Лига през уикенда, така че са повече от готови за тежкото гостуване.

Испанците спечелиха първата среща с 3:1, но са наясно, че ще феновете в Италия ще сътворят същински ад на “Сан Паоло”. Лоренцо Инсинье бе дал изненадващ аванс на Наполи на “Бернабеу”, но с голове на Карим Бензема, Тони Кроос и Каземиро Реал успя да си осигури добра основа за класиране на четвъртфиналите.

Треньорът на Наполи Маурицио Сари потвърди, че Дрис Мертенс ще води атаката на тима, въпреки че получи лека контузия при победата с 2:1 над Рома. Под въпрос за мача е Алан, а всички останали играчи на Сари ще бъдат на негово разположение.

Роналдо получи почивка срещу Ейбар заради лека контузия, но Зидан потвърди, че “няма нищо сериозно”. Бейл пък изтърпя първият от трите си мача наказание. В състава най-вероятно ще се завърнат още Кроос, Дани Карвахал и Марсело, които също получиха почивка през уикенда.

Реал Мадрид се класира всеки път в последните 16 случая, когато печели първият мач.

Наполи пък е елиминиран във всеки от предишните 4 случая, когато губи първата си среща в осминафинални сблъсъци в Европа.

Реал Мадрид няма загуба в последните си 11 мача в Шампионската лига. Ако не паднат в Неапол, испанците ще запишат рекорд за най-дълга серия без поражение в Шампионската лига.

Наполи загуби само веднъж в последните си 10 домакински мача в Шампионската лига. Този сезон с 2:3 от Бешикташ.

Реал Мадрид загуби само едно от последните си 9 гостувания в Шампионската лига.

Испанците спечелиха само едно от последните си 9 гостувания в Шампионската лига в Италия. Успехът дойде в тази фаза на турнира през миналия сезон.