Победихме Словения на връх празника

Националният отбор на България стартира отлично участието си в новия турнир на УЕФА – Лига на нациите.

„Трикольорите“ надвиха с 2:1 Словения в първия си мач от група 3 на зона „C“, а в герой за „лъвовете“ се превърна Божидар Краев, който вкара и двата гола. Родният талант отбеляза първите си голове за тима в 3-ата и 59-ата минута, докато Миха Зайц беше точен за домакините в 38-ата минута.

Селекцията на Петър Хубчев направи страхотен подарък на родните фенове по случай 133-годишнината от Съединението на България.

Освен Краев, се отличи и вратарят Пламен Илиев, който направи няколко отлични спасявания и те бяха в основата на успеха. Всички играчи показаха отличен колектив и играха с желание да зарадват българите на националния празник.

На стадион „Стожице“ в Любляна „лъвовете“ излязоха с новия си резервен червен екип.
Около 200 български фенове по трибуните получиха кутийки с родни знамена, подарени им специално от Българския футболен съюз по случай 133 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия.

Селекционерът на България Петър Хубчев определи следните титуляри. На вратата започна Пламен Илиев, а пред него в защита стартираха Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски и Васил Божиков. Двойка вътрешни халфове бяха Георги Костадинов и Симеон Славчев, а малко пред тях играха Божидар Краев. Капитанът Ивелин Попов водеше атаката, подкрепян по фланговете от Кирил Десподов и Тодор Неделев.