Мечтите за Мондиал 2018 минават през „Борисов Арена“

Поне един ден в годината медиите отчитаме като важен за българския национален отбор. Е, днешният е такъв, тъй като селекцията на Петър Хубчев се надява да продължи с възхода си от последните два мача, в които записа две победи, които осигуриха на „трикольорите“ шанс за атака на второто място, даващо право на бараж.

Предпоставките за нов успех на „Борисов Арена“ срещу Беларус са налице. Домакините ще бъдат без някои от най-важните си играчи. Става дума за Александър Хлеб, Сергей Кривец, Сергей Кисляк, Ренан Брешан, Игор Шитов, Ихар Стасевич, Александър Мартинович и Максим Валдско, които пропускат двубоя.

Статистиката също е на българска страна – 5 победи за „трикольорите“ срещу 1 загуба, която дори не е в официален мач, а в контрола, играна в Минск през 2011 година.

Иначе Петър Хубчев най-вероятно ще заложи на Николай Михайлов под рамката, а четворката в отбрана ще е съставена от Страхил Попов, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков и Петър Занев. Светльо Дяков и Симеон Славчев ще действат като опорни полузащитници. В атака Хубчев има колебания. Селекционерът се чуди дали отново да заложи на фалшива деветка в лицето на Спас Делев, или да пробва с мощния Андрей Гълъбинов, а вторият вариант изглежда по-вероятен. Другите двама играчи в атакуващ план се очаква да бъдат Ивелин Попов и Александър Тонев.

Вероятни състави:

БЕЛАРУС: Горбунов, Поляков, Филипенко, Сачивко, Сиваков, Матвейчик, Баланович, Драгун, Маевский, Гордейчук, Лаптев

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, С. Попов, Чорбаджийски, Божиков, Занев, Дяков, Славчев, Тонев, И. Попов, Делев, Гълъбинов

428 коментара по статията

    1. Съдържанието на Blitz.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на агенция БЛИЦ, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на БЛИЦ, посочване на източника и добавяне на линк към www.blitz.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в БЛИЦ, е строго забранено

      Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/#

  1. Bogomil Bonev
    7 часа ·
    Кратка реминисценция от една умишлено предизвикана криза:
    Правителството на герб концентрира пари в КТБ. Банката започва да действа като пирамида. Дава най-големи лихви по депозитите на отбрани лица от властта. Костов, извинявай Парите на държавни фирми и бюджетните средства са там. Правителство на Орешарски вижда, че това не е много редно и започва да изтегля парите от сметките на държавните фирми. Дребен процент от сметките по депозитите. Но постановлението за това е на правителство на герб - Марин Райков, назначен от Плевнелиев.
    Пуска се "анонимно" съобщение в медиите на #Кой. Общините на герб започват да прехвърлят сметките си в други банки. Настава паника пред клоновете на банката.
    Прокуратурата атакува централата на банката. Това рано или късно ще се разследва. Защо?! Защо по този демонстративен начин.
    Борисов прави няколко изявления, които призовават хората да си теглят парите. Настъпва масова паника. Изяввленията му се тиражират масово. Хората атакуват клоновет на банката. Прави се въпросното съвещание при президента. Там проличава, че целите на Борисов са чисто политически. Няма значение колко пари ще загубят хората.
    Просто хвърля бензин върху пожара. Даже използва точно този изказ по време на дискусията, според стенограмата.
    И се обявява след това, въпреки мерзавски разрушителните му съвети, за спасител на банковата криза. Банковата криза беше спестена, слава Богу, въпреки него. На стенограмата при Плевнелиев ясно се вижда как преследва гнусни политически цели. Да свали законното правителство, без значение колко ще загубят хората от депозитите си.
    И е на свобода?!
    Та даже ни е премиер, пак?! Това само в България може да се случи, народе прост мой

  2. Няма един редактор да пусне статуя за погрома на арена Борисов

  3. Пидалчитата се осра ли в Минск
    Да еб• лаиненцата .Сега следвать още 4 поредни и смяна на Хубчев
    Закриваи тази гей дружинка

  4. Yi Sun-Shin™
    09/06/2017 в 12:15 Отговор
    31.08. 21:45 България Швеция
    03.09. 19:00 Холандия България
    07.10. 21:45 България Франция
    Tuй са важни срещи
    Кел файъ ,че ще бием децат аот измислената държава , след като начака тройно изнасилване

    Те го и другия капацитет (rofl)

  5. Ооо, ма той дрътанян са изказал с прогноза по доле бре :)

  6. Къде е в тоя момент император божигол (silidu)

    1. сигурно и Никиту това се пита цял мач и за тва пусна тая дузпа... :))))

  7. Не че играят бог знае какъв футбол второто полувреме, ма ко са напиняха тъй и първото, поне щеш да е борческо реми :)

    1. ко?
      христина балинска, тилиси

  8. има и по-зле от нас ве, андора води на унгария, а гибралтар прай равен с кипър :) става въпрос все пак за държави, които се състоят от по една скала

  9. 1 бивша колежка пак мапокани си осъществим мечтата на живота - си наемем магазинче, в което тя половинката да си напрай цветарски магъзин, ас у другата риболовен магъзин и отпреде на градинката масички и кафене тип малко френско градче на площада.
    Ко питам жината, дали шми разриши :-?

      1. уй принтер
        вече е угромен MFD, с което никой бг аутист не мой са опрай! Сигур ше извикат пройзводителя от КНР, да им покажи отгде са сипва кюмюра (fp)

        1. ти остъй, ми барем мръднаха ли ти го по-наблизо :?

          1. Фе Не, мащай таа мачка от аватара си и земи прочети, че вече сън млад меринджей и имам 2 роби - те да му мислат!
            Почвам от начало, ся чекам да ми порастнат нови зъби и да ма приемат у децката

      1. Шубрака Хари, като един истински авджия изскочи от храсталака, деба. :)

  10. А, Златко го натирили от Манчу. Ще трябва друг клоун да търсят.

        1. Е кво задвратник, то е почти сигурно, въпреки приказките на Мората, че трябвало да бъде луд да напусне Реал :)

          1. Той не иска, друг е въпроса дали в Реал го искат.

            1. Е анджък де, доколкото пише у Италия, а знаеш , че в Европа медиите не са кат в България, Реал са приели оферта от 65 милки за Мората, но нещо зациклили преговорите за личните условия с агента на футболиста, същата причина като с Делофеу в Барса дет го гласяха, догодина има световно и хората искат са титуляри, за да попаднат в отборите си, закво мислиш Юнайтед биха шута на Ибра, то е елементарна логика :)

              1. подълго, тъпо и безмислено изречение, навремето само шизото Филип Димитров мойше да измисли :)

                1. Гоше, глей си турския сериал и недей разсъждава за спорт :)

                  1. ок, Гопе, ако тва дет ти гледаш му викат "спорт", верно нема кво да разсъждавам

  11. Ма тия Иран ебаси как успяха да спретнат такъв отбор на волибол, машини! Даже се учудвам, че паднаха първия кръг от Италия, те скуадрата след тва не са взели ръка в лигата.

  12. Чорба джийски, тва говори доста тъчно (shake)

  13. Деба туристите, а аз взех, че повярвах след победата предния мач, че имаме некъв шанс за бараж (fp) Че даже и двойка го играх тоа мач.

    1. Тоз пък, а дядо Коледа чакаш ли го по Коледа :d

    2. тврда кат кр ми 2-ка
      тотото пп зароботи с пълна сила

  14. Въй, че той за малко и да я спаси ама рефлекса му е като на баба меца в столичния зоопарк.

  15. Гир балтар изравни

    1. Аз го гледам по "радиото", да гледам ли?

      1. Е гледай, та няма само аз да съм прецакания :)

        1. То аз съм го пуснала по ТВ ама само слушам, да не се ядосвам. :)

        2. нема си гледам капитана и констанца, чалгари некви ше гледам кък ли пане

          1. Но ще гледааш най-големия чалгар после :)

          2. Дедо, мани я тая кошница от името и аватара ти и са кръсти Дедо - турския сериал и си тури аватар на Ферхундето или там квит са викат :)

            1. Да се кръсти Джемре фен и да сложи турския байряк направо. 8)

              1. Тъпи ли сте, чалгарчета? Кво общо има Веществени доказателства Рим с турските ви сериали? Или ако не е инфантилна игричка за 13 годишно кретенче, начи е турски сериал, а (shake)

                1. Нивото на хумора ти днес е като на рефлексите на Никито.

                  1. ами все някак трябва да сляза до нивото ви за да ме разберете
                    БДУ, Ники е Бок, спаси на от изтензки резил

  16. жината гледа веществени доказателства рим, ас си пийм и залагам ше запала 1 пурета у стаята че шени стане лошо от тос чис бамзки въсдох

      1. 100 не бе
        жината също пуши

    1. Ти си дишай бамзкия, аз баския, сал гледай след 3 дни! :)

  17. Ай сипахми ина ракийка са почерпим за волибола, ся ко можи и на мач да биим (bg)

    1. Тоя мач изглежда все едно играят Куманово и Кайсиева градина. :)

        1. Мда е, сигурно и бира не дават, ебаси тъпия мач. :)

    2. айй наздраее на заблудените,
      за волейбола и наше здраве
      :)

      1. За припозналите чорбари ли само наздраве :?

        1. Вярно, че нивото на националите е като на местната А трупа ама ай поне тази вечер пропуснете. :)

          1. Виж кой точно говори за заблудени:) Иначе ще пропусна със сигурност. Чао:)

              1. относно коментар под мой пост от ПАТО.
                Кой копае гроб, .... сал това ще кажа и
                Наздраве на всички за втора победа тази вечер.

                1. матише излезиш позла жина от Златка ве (fp)

  18. Браво ба момчетата по волейбол..... евала
    а сега, мача
    ама като видя Ники на вратата и изтръпеам, срам

  19. Да ти пази вратаря на изпаднал от втора турска дивизия отбор , няма такъв цирк (rofl)

    1. Споко. Тея са изкуствено създадена държава ;)

  20. изкам троика с капитана и констанца

  21. Здрасти, таралясници. Каква е драмата към този чаас? :)

    1. Бихми поляците на волейбол, радбрахме къв е финала при мъжета на РГ, ся зяпаме мачове и си допиваме ракийкята 8)

      1. Точно чух, че са били волейболистите. Аз пък гледах призън брейк, най-накрая догледах новия сезон. 8) Ай наздраве, ще щракна една за мача и ще позяпам докато ме приспят.

    1. Само да няма друс, друс, тратор Беларус :)

  22. Бахти, обърнали сме Полша от 17:20 :O

Comments are closed.