„Лъвовете“ на България победиха Словения

Волейболните ни национали победиха Словения с 3:0 гейма (25:22, 28:26, 25:17) в последния си мач от група „C“ на европейското първенство в Полша.

По този начин България завърши на второ място в групата и продължава в следващия етап.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 21 точки (1 ас и 1 блокада), Николай Николов и Николай Пенчев добавиха по 10.

Волейболните ни национали срещнаха отпор от словенците само в първите два гейма, като особено вторият беше доста равностоен в крайна сметка спечелен доста трудно от родните „трикольори“ с 28:26. В последната трета част възпитаниците на Пламен Константинов тотално отвяха съперниците си с 25:17.

Така България записа втори успех на европейското първенство и завършва на второ място в Група „C“ след Русия. По този начин „лъвовете“ ще срещнат Финландия или Естония в следващия кръг на Евро 2017. Победителят от двубоя на България срещу Финландия или Естония пък ще срещне на 1/4-финалите Сърбия – победител в Група А.

Победителят от евентуалният плейоф Словения – Полша пък среща Русия на 1/4-финалите в четвъртък.