Лампард & Co. сътвориха сензация!

Воденият от Франк Лампард Дарби Каунти сътвори сензацията в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като изхвърли гранда Манчестър Юнайтед от надпреварата.

„Овните“ победиха с дузпи „Червените дяволи“ насред „Олд Трафорд“ и се добраха до 1/8-финалната фаза.

В редовното време мачът свърши при резултат 2:2. Домакините поведоха с гол на Хуан Мата в 3-ата минута, но допуснаха пълен обрат с попадения на Хари Уилсън в 59-ата и Джак Мериът в 85-ата минута, за да се стигне до ново драматично изравняване в 95-ата минута чрез Маруан Фелаини.

Така двубоят трябваше да бъде решен с дузпи. Там изглеждаше, че никой от двата тима не може да пропусне от бялата точка, като се наложи да бъдат изпълнени общо 16 удара.

Грешникът за „Червените дяволи“ се оказа Фил Джоунс, чийто удар бе спасен от Скот Карсън и Дарби Каунти ликува на „Олд Трафорд“, взимайки скалпа на далеч по-именития си съперник.

За отбелязване е и фактът, че домакините играха в намален състав от 68-ата минута, когато вратарят Серхио Ромеро бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле.