Дунав vs. Левски

Днес от 21:00 часа “сините” гостуват на Дунав и при победа ще изместят ЦСКА-София от върха в таблицата.

Новият наставник на 26-кратните шампиони Славиша Стоянович стартира кариерата си на “Герена” с успех срещу Ботев (Враца), а сега му предстои още едно гостуване.

Именно срещу Ботев беше постигната и единствената победа до момента на Дунав. “Драконите” са амбицирани да изненадат по-класния си съперник и старши треньорът Малин Орачев е подготвил няколко изненади.

Домакините нямат кадрови проблеми, а последната добра новина дойде с възстановяването на крилото Александър Александров, който дори може да започне като титуляр. Очаква се бразилецът Глаусио да измести Ахмед Ахмедов на върха на атаката, а Светослав Ковачев и Борислав Балджийски ще са другите офанзивно настроени футболисти на русенци.

Ситуацията в Левски е по-различна и Стоянович не може да разчита на няколко основни фигури. Давид Яблонски ще липсва от терените близо месец, аут за двубоя днес е и Серджиу Буш, а Иван Горанов е в групата, но едва ли ще се появи в игра. Мястото на Яблонски до Холмар Ейолфсон вероятно ще заеме Аймен Белаид, Милош Цветкович ще бъде преместен на левия фланг на защитата, а отдясно ще действа Ивайло Найденов. В ролята на централен нападател отново ще е Станислав Костов, а тримата зад него ще са Габриел Обертан, Давиде Мариани и Жерсон Кабрал.

Досега двата тима са се срещали общо 55 пъти в шампионатни мачове, като балансът е 33 победи за Левски, 16 равенства и 6 успеха за Дунав. Всички победи на русенци са постигнати у дома.

В другият мач днес от 18:45 ч. в битката за Тракия излизат Берое и Ботев Пловдив.