Григор Димитров vs. Доминик Тийм

Григор Димитров изпълни поредната си голяма мечта.

Българинът неведнъж е споделял, че една от целите в кариерата му е да се класира за Финалите на АТР.

E, сега това вече е факт и за него предстои “Мисия Лондон”.

Първата битка на Григор в “О2 Арена” ще е днес от 16:00 часа срещу австриеца Доминик Тийм. Съперникът му е четвърти в света, но си остава без голяма титла. Двамата се срещнаха два пъти през този сезон, като си размениха по една победа в много оспорвани мачове. Българинът спечели в Бризбън в началото на годината, а на Мастърса в Мадрид австриецът надделя след драматичен трети сет, завършил с тайбрек. Общата статистика помежду им е 2-1 в полза на Тийм.

Австриецът обаче пристигна в Лондон в доста слаба форма и липсата на увереност се усеща. След US Open няма турнир, в който той да е записал две поредни победи. Тийм отпадна на старта на три състезания в Азия. Слабото му представяне продължи и в Европа, където поне успя да запише по една победа във Виена и Париж, но формата му е далеч от средата на сезона, когато игра на полуфиналите на „Ролан Гарос“.

Освен това настилката, която е втората най-бърза от всички събития от сериите “Мастърс” и Големия шлем, ще бъде предимство за Григор. Той единствен от четиримата тенисисти в групата “Пийт Сампрас”, включваща още Рафаел Надал и Давид Гофен, има титла на закрити твърди кортове – тази в София от февруари, като е играл още финал в Стокхолм.

В същото време най-доброто представяне на Тийм на такава настилка през 2017 година е четвъртфиналът му в Ротердам (загуба от Пиер-Юг Ербер). Той има още участие във втория кръг в София (загуба от Николоз Басилашвили) и Виена (загуба от Ришар Гаске) и трети кръг на “Мастърса” в Париж (загуба от Фернандо Вердаско).

Григор не скри, че има големи очаквания, въпреки невероятната конкуренция в последнaта за годината надпревара. Букмейкърите пък го поставят на трето място сред фаворитите за титлата.