Барселона прегази Ювентус

Барселона прегази Ювентус с 3:0 в първа среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Първото полувреме премина с натиск на домакините. Барса се отчете с пропуски на Луиос Суарес и Дембеле, а Лионел Меси успя да пробие италианската обрана в края на първата част. Аржентинецът вкара първия си гол в четвъртия си мач срещу Джанлуиджи Буфон, след като комбинира със Суарес и прати топката в обратния на италианския страж ъгъл.

Аржентинецът удари и дясната гредата на вратата на Буфон в 50-ата минута след удар от границата на наказателното поле. В 56-та минута обаче Иван Ракитич довкара отбит от защитник удар на Меси за 2:0. Звездата на Барса направи резултата класически в 69-ата минута в повторение на първия си гол в срещата, а попадение на Луис Суарес пък бе отменено в 79-ата минута заради засада.

Следващите срещи от групата са на 27 септември, когато Спортинг и Барса ще спорят за първата позиция, а Ювентус ще търси успех срещу аутсайдера Олимпиакос.