Аржентина се промъкна на 1/8 финал!

Световният вицешампион Аржентина продължава участието си на Мондиал 2018.

В крайно напечен мач „гаучосите“ надвиха с 2:1 Нигерия и се класираха за фазата на директните елиминации. Там Лионел Меси и компания ще срещнат Франция в обещаващ осминафинал.

Капитанът на „албиселесте“ откри резултата с красив гол в 15-ата минута, но в 51-ата Виктор Моузес изравни от дузпа. В 86-ата минута бекът Маркос Рохо направи 2:1 за Аржентина и спаси своя тим, превръщайки се в герой на вечерта!

„Суперорлите“ напускат борбата с три точки в своя актив и достойно представяне.

В 15-ата минута дойде часът на Лионел Меси. Евер Банега пусна далечен пас към мегазвездата на „гаучосите“, който пое майсторски топката в наказателното поле на Нигерия и с чудесен удар с десния крак матира вратаря Франсис Узохо – 1:0 за Аржентина.

Това е шести гол на Лео на световни финали, с което той се изравни с българската футболна икона Христо Стоичков. Освен това страхотното попадение на аржентинския капитан е под №100 на шампионата в Русия. Меси стана третият аржентинец с голове на три световни първенства. Другите двама са Диего Марадона и Габриел Батистута.

По-добрата игра на двукратните световни шампиони продължи. В 34-ата минута Анхел ди Мария се откъсваше и бе фаулиран, което донесе жълт карто на Леон Балогун, играещ в лявата зона на отбраната на Нигерия. Меси стреля с левия крак покрай стената, но топката се отклони в страничната греда и резултатът се запази 1:0 – малшанс за южноамериканците.

В 50-ата минута ветеранът Хавиер Масчерано задържа Леон Балгун в наказателното поле на Аржентина и реферът Джунейт Чакър посочи без колебание дузпа. Нарушението донесе и жълт картон на бившия футболист на Ливърпул и Барселона. Виктор Моузес пък изпълни технично и точно наказателния удар – 1:1.

Аржентинските мъки свършиха в 86-ата минута, когато Рохо посрещна центриране отдясно и с десния крак прати топката в близкия ъгъл – 2:1 за южноамериканцитe!